تخریب ساختمان با بیل مکانیکی | روشی ایمن برای تخریب از بالا به پایین

فهرست

جستجو مقالات
جدیدترین مقالات
پروژه ها
تخریب ساختمان با بیل مکانیکی

بهترین ماشین‌آلات برای تخریب ساختمان به روش بالا به پایین

تخریب ساختمان فرایندی به شدت تخصصی و با حساسیت بالا است که باید توسط نیروهای متخصص باتجربه انجام شود. روش تخریب بالا به پایین یکی از روش‌های کاربردی برای تخریب ساختمان در مناطق شلوغ و پرتردد شهری به شمار می‌آید. در این روش، تخریب از بالاترین قسمت سازه یعنی سقف شروع می‌شود. همچنین در این روش برای تخریب ساختمان معمولا از ماشین‌آلاتی مانند بیل مکانیکی استفاده می‌کنند. بیل مکانیکی با استفاده از جرثقیل‌ها  وسایر ماشین‌آلات مخصوص به سقف سازه مورد نظر منتقل شده و عملیات تخریب ساختمان با بیل مکانیکی از بالا به پایین آغاز می‌شود.

تخریب ساختمان در محیط شهری با بیل مکانیکی

همان‌طور که می‌دانید، در محیط‌های شلوغ شهری شما فضای چندانی برای تخریب ساختمان در اختیار ندارید. همچنین در شهرهای شلوف و پرتردد امروزی شما باید توجه ویژه‌ای به نکات ایمنی داشته باشید تا از ایجاد خسارت‌های مالی و جانی جبران‌ناپذیر جلوگیری کنید. به همین علت، برای تخریب ساختمان در محیط‌های شهری و شلوغ معمولا از بیل مکانیکی و روش تخریب بالا به پایین استفاده می‌شود.

تخریب ساختمان با بیل مکانیکی متداول‌ترین روش موجود برای تخریب ساختمان‌هایی با ارتفاع بیش از 20 متر است. برای تخریب سازه‌هایی با راتفاع بیش از 20 متر از بیل‌های مکانیکی با بازوهای بلندی استفاده می‌کنند که می‌توان به انتهای بازوی آن‌ها تجهیزاتی مانند قیچی، سنگ‌شکن و پیکور را متصل کرد.

مزایای تخریب ساختمان با بیل مکانیکی

همان‌طور که اشاره کردیم، بحث ایمنی در مراحل تخریب ساختمان در محیط‌های شلوغ شهری از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از روش‌ها و ماشین‌آلات نامناسب و غیراستاندارد برای تخریب ساختمان در این محیط‌های شهری می‌تواند خسارت‌های سنگینی را به دنبال داشته باشد و حتی سلامتی کارکنان و سایر افراد را به خطر بیندازد.

یکی از مهم‌ترین مزایای تخریب سازه با استفاده از بیل مکانیکی امنیت بالای آن در مقایسه با سایر روش‌های موجود برای تخریب ساختمان است. به عنوان مثال، استفاده از گوی تخریب برای تخریب سازه در مقایسه با استفاده از بیل مکانیکی خطرات بیشتری را به همراه دارد. همچنین استفاده از بیل مکانیکی برای تخریب ساختمان روش مناسبی برای روش‌های پرخطری مانند تخریب با انفجار است.

نکات ایمنی برای تخریب ساختمان با ماشین‌آلات مکانیکی

توجه به نکات ایمنی در پروژه‌های حساسی مانند تخریب ساختمان‌هایی با ارتفاع بیش از 20 متر در محیط‌های شلوغ شهری نقش بسیار مهمی را در حفظ سلامت کارکنان پروژه و جلوگیری از خسارت‌های مالی سنگین ایفا می‌کند. در نتیجه شما برای تخریب ساختمان با بیل مکانیکی باید پیش از هر چیز به این نکات ایمنی توجه داشته باشید تا بتوانید از بروز هر گونه مشکل جلوگیری کنید.

برای جلوگیری از واژگون شدن بیل مکانیکی در مراحل مختلف تخریب سازه‌های مرتفع، این ماشین‌آلات مکانیکی باید به وزنه‌های تعادلی مخصوص مجهز باشند. همچنین بیل‌های مکانیکی در مراحل مختلف تخریب ساختمان باید همواره روی سطوح صاف و مستحکم قرار بگیرند. به این صورت می‌توان از وارد شدن خسارت به این ماشین‌آلات مکانیکی جلوگیری کرد.

تخریب ساختمان با بیل مکانیکی

یکی دیگر از نکات مهمی که در تخریب ساختمان به وسیله بیل مکانیکی باید به آن توجه کرد، محافظت از اپراتور این ماشین‌آلات مکانیکی در برابر نخاله‌ها و مصالح ریزشی سازه است. برای این منظور کابین بیل مکانیکی باید دارای شیشه‌های محافظ ضد ضربه باشد تا بتواند در برابر عوامل خارجی از اپراتور محافظت کند. همچنین شما برای پیشگیری از بروز خطرات احتمالی باید تمامی لوازم جانبی و تجهیزات مانند کابل‌ها، اتصالات و … را به صورت منظم مورد بازرسی قرار دهید. در صورت وجود هر گونه نقص یا مشکل، شما باید تجهیزات و لوازم جانبی مورد نظر را به سرعت تعویض یا تعمیر کنید.

یکی دیگر از نکات اساسی که در مراحل مختلف تخریب ساختمان با استفاده از ماشین‌آلات مکانیکی باید به آن توجه کرد، حفظ امنیت پرسنل و جلوگیری از ورود افراد غیرمجاز و متفرقه به محل اجرای پروژه است. در هنگامی که بیل مکانیکی مشغول تخریب ساختمان است، هیچ کدام از پرسنل یا افراد متفرقه نباید در اطراف بیل مکانیکی یا سازه حضور داشته باشند. زیرا خطر سقوط مصالح می‌تواند به شدت سلامتی این افراد را تهدید کند. همچنین برای به حداقل رساندن آلودگی‌های محیطی و کاهش گرد و غبار تولیدشده باید به سراغ اقدامات پیشگیرانه‌ای مانند استفاده از اسپری‌های آب رفت.

عوامل موثر بر هزینه تخریب ساختمان با بیل مکانیکی

همان‌طور که اشاره کردیم، معمولا از بیل مکانیکی برای تخریب انواع سازه به روش بالا به پایین استفاده می‌شود. یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی که قصد تخریب سازه‌های مختلف با این روش را دارند، بحث هزینه اجرای پروزه تخریب است. سوالی که برای بسیاری از افراد به وجود می‌آید این است که چه عواملی می‌توانند هزینه تخریب ساختمان با استفاده از ماشین‌آلاتی مانند بیل مکانیکی را تحت تاثیر خود قرار دهند؟

عوامل متعددی وجود دارند که می‌توانند باعث افزایش یا کاهش هزینه تخریب ساختمان با بیل مکانیکی شوند. کاملا بدیهی است که تغییر هر یک از این عوامل می‌تواند به طور مستقیم روی هزینه‌های شما برای تخریب سازه مورد نظر اثرگذار باشد.

مهم‌ترین پارامترهای موثر بر مقدار هزینه تخریب ساختمان با استفاده از ماشین‌آلات مکانیکی عبارتند از:

  • تعداد طبقات ساختمان
  • متراژ ساختمان
  • نوع اسکلت سازه مورد نظر
  • میزان استحکام و قدمت سازه

تخریب ساختمان با بیل مکانیکی

تخریب مکانیکی سازه با تهران پی گستر

تخریب ساختمان با بیل مکانیکی یکی از روش‌های ایمن و کاربردی برای تخریب سازه‌هایی با ارتفاع بیش از 20 متر به شمار می‌آید. این روش در مقایسه با سایر روش‌های موجود برای تخریب ساختمان امنیت بیشتری دارد. البته استفاده از خدمات یک پیمانکار باتجربه و متخصص برای اجرای اصولی و حرفه‌ای پروژه تخریب ساختمان یکی از مهم‌ترین عواملی است که شما باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

مجموعه تهران پی گستر با برخورداری از یک تیم باتجربه و متخصص و تجربه بالا در تخریب اصولی انواع سازه‌ها با استفاده از ماشین‌آلات مکانیکی در مناطق شمال و شمال غربی تهران آماده خدمت‌رسانی به شما است. شما می‌توانید برای کسب مشاوره با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

تعداد طبقات ساختمان چه نقشی در هزینه تخریب آن دارد؟

بدون شک هر چه تعداد طبقات سازه مورد نظر شما بیشتر باشد، هزینه شما برای تخریب ساختمان با ماشین‌آلات مکانیکی افزایش پیدا می‌کند.

آیا تخریب سازه با استفاده از بیل مکانیکی برای محیط‌های شهری مناسب است؟

استفاده از بیل مکانیکی برای تخریب به روش بالا به پایین یکی از ایمن‌ترین و مناسب‌ترین راه‌ها برای تخریب سازه در محیط‌های شلوغ شهری است.

مهم‌ترین مزیت تخریب سازه با استفاده از بیل مکانیکی چیست؟

ایمنی بالای روش تخریب ساختمان با استفاده از بیل‌های مکانیکی در مقایسه با روش‌هایی مانند تخریب با انفجار، مهم‌ترین مزیت این روش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *