قرارداد تخریب ساختمان | همه مواردی که باید در این قراردادها ثبت شوند

فهرست

جستجو مقالات
جدیدترین مقالات
پروژه ها
قرارداد تخریب ساختمان

قرارداد تخریب ساختمان و موارد قابل ذکر در آن

برای تخریب ملک باید حتما بین شما که فرد متقاضی دریافت این خدمات هستید و فرد پیمانکار ارائه دهنده این خدمات، قراردادی امضا شود. اما امضا کردن و نگارش یک قرارداد تخریب ساختمان اصولی و حرفه‌ای، به این سادگی نیست. بلکه باید موارد مختلفی در عهدنامه ذکر شوند. از جمله برخی از این موارد می‌توان به ذکر شدن مشخصات طرفین، ذکر کردن موضوع، اعلام مبلغ توافق شده به تفکیک و به صورت کلی، اعلام شرایط پرداخت مبالغ، ذکر کردن مدت تخریب ملک و مشخص کردن جریمه دیرکرد طرفین در طول مدت قرارداد اشاره کرد. در این مطلب از مجموعه تهران پی گستر انواع قراردادهای تخریب ملک را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد.

قرارداد تخریب ساختمان

به چه نوع قراردادی، تخریب ملک گفته می‌شود؟

برای بازسازی، نوسازی، تعمیرات یا به طور کلی تخریب ملک نمی‌توان مانند موارد ساده به صورت گفتاری قول و قرار گذاشت و طبق آن عمل کرد. بلکه باید قراردادی امضا کنید که تمام مفاد و موارد مهم در آن ذکر شده باشند.

به طور کلی، قراردادهای تخریب ساختمانی از نوع پیمانکاری هستند. این قراردادها که بین دو فرد حقیقی یا حقوقی برای تخریب بنا در ازای دریافت مبلغ مشخصی تنظیم می‌شود. در این متن به صورت کامل و دقیق مشخص می‌شود که پیمانکار چه وظایف و تعهداتی را بر عهده دارد و در مقابل، کارفرما باید تمام توقعات خود را از فرد پیمانکار به صورت کامل توضیح دهد.

همه مواردی که در قرارداد تخریب ملک ذکر می‌شوند

اگر قصد انعقاد یک قرارداد تخریب ملک را دارید، باید در متنی که در نظر دارید، موارد مختلفی را ذکر کنید. توجه داشته باشید که این موارد بسیار مهم هستند و به هیچ عنوان نباید ذکر کردن آن‌ها را فراموش کرد. در غیر این صورت، ممکن است مشکلات قانونی زیادی برایتان در آینده ایجاد شوند.

برخی از مهم‌ترین موارد قابل ذکر در قرارداد تخریب ساختمان عبارتند از:

  • ذکر شدن مشخصات طرفین
  • ذکر کردن موضوع
  • اعلام مبلغ توافق شده به صورت تفکیک شده و به صورت کلی
  • اعلام شرایط پرداخت مبالغ
  • ذکر کردن مدت قرارداد
  • مشخص کردن جریمه دیرکرد طرفین

قرارداد تخریب ساختمان

ذکر شدن مشخصات طرفین

یکی از مواردی که حتما باید در قرارداد تخریب ساختمان ذکر شود، ذکر طرفین در این متن حقوقی است. به این معنی که باید تمام مشخصات دو طرف ذکر شود. برای عدم وجود مشکل در این زمینه، توصیه می‌کنیم در زمان تنظیم ، طرفین یا نمایندگان قانونی آن‌ها در محل حضور داشته باشند و مدارک هویتی خود را ارائه دهند.

ذکر کردن موضوع

مورد بعدی که حتما باید در قرارداد تخریب ساختمان ذکر شود، موضوع است. در حین تنظیم، باید تمام توضیحات خدمات به صورت دقیق با ریزترین جزئیات ذکر شوند. به این معنی که حتما باید توقعات کارفرما از پیمانکار در بخش موضوع ثبت شوند. همچنین لازم است حتی در این بخش به جزئی‌ترین موارد مانند نحوه تهیه مصالح نیز اشاره شود.

اعلام مبلغ توافق شده به صورت تفکیک شده و کلی

مورد بعدی که حتما باید در قرارداد تخریب ساختمان به آن توجه داشته باشید، مبلغ توافق شده است. بسیاری از پیمانکارها و کارفرمایان مبلغ توافق شده را به صورت کلی ذکر می‌کنند. در حالی که لازم است که مبالغ توافق شده نه‌تنها به صورت کلی، بلکه به صورت جزئی نیز ذکر شوند.

توجه داشته باشید که برای ذکر کردن مبالغ، باید موارد مختلفی از جمله هزینه تهیه مصالح، هزینه‌های بالا سری، هزینه سود پیمانکار و هزینه نیروهای انسانی ذکر شوند. البته این مبالغ را می‌توانید در متن یا به صورت پیوست ذکر کنید.

اعلام شرایط پرداخت مبالغ

به عنوان فردی که قصد ثبت قراردادی بین خود و پیمانکار تخریب ملک را دارد، حتما باید در زمان تنظیم، به شرایط پرداخت هزینه‌ها اشاره کنید. توجه داشته باشید که این شرایط پرداخت باید به صورت کاملا دقیق و با جزئیات کامل ذکر شوند. در این صورت، احتمال بروز اختلافات در آینده به حداقل خواهد رسید.

قرارداد تخریب ساختمان

ذکر مدت قرارداد تخریب ملک

یکی از موارد قابل ذکر در حین تنظیم قرارداد تخریب ساختمان، مدت زمان تخریب ملک است. در طول قرارداد، باید به صورت کامل و دقیق ذکر کنید که قراردادی که در نظر دارید، تا چه مدت اعتبار خواهد داشت. این باعث می‌شود تا احتمال بروز اختلافات در این زمینه به حداقل برسد.

مشخص کردن جریمه دیرکرد طرفیت در طول مدت قرارداد

برخی از مجموعه‌ها به کار خود متعهد نیستند. اگر شما نیز از این موضوع شک دارید، می‌توانید برای طرفین جریمه دیرکرد در نظر بگیرید. به این معنی که به ازای هر روزی که تخریب ساختمان با تاخیر روبه‌رو شود، پیمانکار ملزم به پرداخت مبلغی به عنوان جریمه خواهد شد. توجه داشته باشید که این مبلغ باید به صورت توافقی با پیمانکار تعیین و در قرارداد تخریب ذکر شود.

تهران پی گستر؛ برترین مجموعه ارائه دهنده خدمات تخریب ملک

اگر به دنبال مجموعه‌ای هستید که بتوانید خدمات مربوط به تخریب ساختمان را در مناطق شمالی و شمال غربی تهران با کیفیت بسیار بالا و البته با قرارداد کاملا اصولی دریافت کنید، کافی است با تهران پی گستر تماس بگیرید. ما با برخورداری از تمام مجوزهای لازم و فعالیت زیر نظر اتحادیه با قراردادهای رسمی و استاندارد، همواره آماده ارائه خدمات به شما هستیم.

سوالات متداول

چه تبصره‌ها و بندهایی باید در قرارداد تخریب ساختمان ذکر شوند؟

محاسبات و مشخصات فنی ساختمان، تعیین دستگاه نظارت، مدت انجام قرارداد تخریب، تعهدات کارفرما، تعهدات پیمانکار، موارد فسخ و مرجع حل اختلاف برخی از این تبصره‌ها و بندها هستند.

آیا لازم است که مدت زمان اعتبار در قرارداد ذکر شود؟

بله. با ذکر کردن این موضع، نگرانی از بابت عدم تحویل به موقع نخواهید داشت.

مهم‌ترین بخش برای ذکر در قرارداد تخریب ساختمان چیست؟

شرایط پرداخت، مبلغ تعیین شده و مشخصات طرفین از جمله مهم‌ترین موارد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *