جلوگیری از ضرر با شناخت مزایا و معایب تخریب دستی ساختمان

فهرست

جستجو مقالات
جدیدترین مقالات
پروژه ها
مزایا و معایب تخریب دستی ساختمان

نقش شناخت مزایا و معایب تخریب دستی ساختمان در کاهش هزینه‌ها

انتخاب روش مناسب اولین اصل برای خراب کردن اصولی ساختمان‌ها است. انبوه‌سازان و مجموعه‌های بزرگ ساختمان‌سازی برای تخریب سازه‌ها از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند که تخریب دستی یکی از آن‌ها به‌شمار می‌آید. این فرایند متناسب با برخی عوامل تاثیرگذار هزینه‌های مختلفی را برای صاحبان املاک و مدیران پروژه‌ها به همراه دارد که شناخت برتری‌ها و کاستی‌های آن، می‌تواند در تصمیم‌گیری درست موثر باشد. بر همین اساس در این مطلب از تهران پی گستر، به مزایا و معایب تخریب دستی ساختمان می‌پردازیم.

چرا شناخت مزیت‌ها و کاستی‌های تخریب دستی ساختمان‌ها اهمیت دارد؟

بسیاری از مجموعه‌های بزرگ سرمایه‌گذاری و هلدینگ‌های معتبر در زمینه ساخت‌وساز و خریدوفروش زمین و ساختمان فعالیت می‌کنند. این مجموعه‌ها متناسب با شرایط سازه و میزان بودجه‌ای که در نظر دارند، روش‌های مکانیکی و دستی را برای تخریب سازه‌ها به کار می‌گیرند. بدون توجه به انتخاب روش تخریب، کاهش هزینه‌ها در این زمینه، مهم‌ترین هدف به‌شمار می‌رود. این مجموعه‌ها معمولا با بررسی دو عامل شرایط تخریب سازه با روش‌های مختلف را بررسی می‌کنند.

مزایا و معایب تخریب دستی ساختمان

این دو عامل عبارت‌اند از:

  • آیا سازه مورد نظر را نوسازی کنند بهتر است یا تخریب کامل هزینه‌های کمتری دارد؟
  • آیا ارزش افزوده زمین از قیمت سازه ساخته شده در آن بیشتر است؟

اگر پاسخ به دو سوال طرح شده انبوه‌سازان را به سمت تخریب ساختمان سوق دهد، شناخت مزایا و معایب تخریب دستی ساختمان اهمیت پیدا می‌کند. این مجموعه‌ها بر اساس تعداد طبقات، متراژ زیربنا، شرایط اجرای پروژه، نوع مصالح ساختمانی مصرفی و … هزینه‌های تخریب ساختمان را تخمین می‌زنند و در صورت صرفه اقتصادی روش دستی را مورد استفاده قرار می‌دهند. شما می‌توانید برای شناخت کامل روش دستی، به صفحه تخریب دستی ساختمان در سایت تهران پی گستر مراجعه کنید.

مهم‌ترین مزایای‌ تخریب ساختمان‌ها با روش دستی

تخریب سازه‌ها به‌صورت دستی روشی کاربردی است که به وسیله نیروی انسانی و کمترین تجهیزات و امکانات انجام می‌شود. شناخت مزایای استفاده از این روش به برنامه‌ریزی اصولی پیمانکاران تخریب سازه و صاحبان املاک کمک می‌کند. بر همین اساس در ادامه به مهم‌ترین مزایای تخریب ساختمان‌ها با این روش اشاره می‌کنیم.

کاهش هزینه‌های تخریب

یکی از مهم‌ترین برتری‌های روش دستی نسبت به دیگر روش‌ها، کاهش چشمگیر هزینه‌های تخریب است. بر خلاف روش‌های دیگر، استفاده از روش دستی هزینه‌های مقبولی را برای شما به همراه دارد و نیازی نیست برای اجاره دستگاه‌ها و ماشین‌آلات پیشرفته هزینه بالایی بپردازید.

مزایا و معایب تخریب دستی ساختمان

عدم نیاز به تجهیزات پیشرفته و نیروی انسانی زیاد

نمی‌توان از مزایا و معایب تخریب دستی ساختمان حرف زد؛ اما به سادگی روش اجرای تخریب با کمک نیروهای انسانی اشاره‌ای نکرد. پیمانکاران معتبر با شناخت کامل تکنیک‌های کاربردی تخریب سازه، بدون استفاده از کوچک‌ترین تجهیزات و یا به‌کارگیری تعداد زیادی از کارگران، سازه‌های ساختمانی را کاملا اصولی تخریب می‌کنند. برای تخریب سازه با این روش فقط به شیار زن، چکش تخریب یا پیکور، دریل بتن کن، پتک، چکش و دیلم نیاز است.

فراهم بودن شرایط جداسازی و دسته‌بندی مصالح

در میان مزایا و معایب موجود برای استفاده از روش تخریب دستی، امکان جداسازی مصالح و دسته‌بندی آن‌ها، یکی از مهم‌ترین برتری‌های این روش نسبت به روش‌های تخریب مکانیکی است. انبوه‌سازان و ساختمان‌سازان بزرگ، برای جبران هزینه‌های خود، پس از تخریب، ضایعات ساختمانی را به فروش می‌رسانند. به‌کارگیری این روش امکان سازمان‌دهی به این ضایعات و فروش آن‌‌ها را میسر می‌کند.

بررسی جوانب تخریب دستی ساختمان با شناخت معایب این روش

تصمیم‌گیری برای انتخاب بهترین روش تخریب ساختمان، به بررسی همزمان معایب و مزایای روش‌های مختلف بستگی دارد. بر همین اساس مزایا و معایب تخریب دستی ساختمان نیز باید به‌صورت همزمان بررسی شوند تا بتوانید با تسلط بیشتری به تمام جوانب، بهترین تصمیم را برای تخریب سازه خود بگیرید. در ادامه به مهم‌ترین کاستی‌های روش تخریب ساختمان به کمک نیروهای انسانی اشاره می‌کنیم.

نیاز به نیروی انسانی ماهر

کاستی بزرگ انتخاب روش تخریب ساختمان به صورت دستی، نیاز به نیروی ماهر است. ازآنجایی‌که تمام فرایندهای این روش با دست انجام می‌شود، در به‌کارگیری کارگران باید از نیروهایی استفاده کرد که توانایی بالایی در کار با ابزارآلات و در ارتفاعات طبقاتی بالایی را داشته باشند. مجموعه تهران پی گستر به‌عنوان یک شرکت معتبر در اجرای عملیات خاک‌برداری و گودبرداری در شمال و شمال غرب تهران، از مجرب‌ترین کارگران برای تخریب ساختمان‌ها استفاده می‌کند.

افزایش زمان تخریب سازه

با انتخاب روش تخریب ساختمان به کمک نیروهای انسانی، به دلیل انجام شدن کامل فرایند تخریب توسط کارگران و عدم استفاده از تجهیزات سنگین مانند بیل مکانیکی یا ماشین‌آلات پیشرفته، زمان خراب کردن ساختمان افزایش می‌یابد. اگر انبوه‌سازان یا صاحبان املاک با مجموعه‌های تخریب ساختمان به‌صورت روزانه قرارداد امضا کرده باشند، افزایش زمان تخریب می‌تواند هزینه‌های آن‌ها را تا حد قابل توجهی بیشتر کند.

مزایا و معایب تخریب دستی ساختمان

روش مناسب تخریب را پس از شناخت مزایا و معایب انتخاب کنید

در زمان تصمیم برای تخریب ساختمان‌ها نه تنها باید به مزایا و معایب تخریب دستی ساختمان توجه داشته باشید؛ بلکه باید برتری‌ها و کاستی‌های دیگر روش‌ها را نیز بررسی کنید. انتخاب بهترین روش تخریب سازه، علاوه بر کاهش هزینه‌ها در ایمنی تخریب و  به‌کارگیری استانداردهای لازم نیز تاثیرگذار است.

با تهران پی گستر از مزایای تخریب دستی اصولی ساختمان بهره‌مند شوید

مجموعه تهران پی گستر یک مجموعه بزرگ در زمینه ارائه خدمات خاک‌برداری و گودبرداری عمیق است که فعالیت‌های گسترده‌ای در استان تهران و البرز و به‌ویژه مناطق شمال و شمال غرب تهران دارد. شرکت ما با ارائه انواع خدمات تخریب مانند: تخریب با کمک کارگران، پاکت، پیکور و به‌کارگیری فک هیدرولیکی و همچنین خدمات گودبرداری شامل تاپ داون، سازه نگهبان خرپا، مهار متقابل و نیلینگ طیف متنوعی از خدمات را به انبوه‌سازان و تعاونی‌های ساخت‌وساز ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برای شناخت کامل خدمات تهران پی گستر، از طریق بخش تماس با ما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

شناخت مزایا و معایب روش‌های تخریب چه تاثیری در انتخاب روش مناسب دارد؟

آشنایی با برتری‌ها و کاستی‌های روش‌های تخریب به اتخاذ برنامه‌ریزی اصولی، رعایت ایمنی تخریب، کاهش هزینه‌ها و برآورد بودجه انبوه‌سازان کمک می‌کند.

مهم‌ترین معایب استفاده از روش تخریب ساختمان به صورت دستی چیست؟

نیاز به نیروی کار ماهر و افزایش بازه زمانی تخریب از مهم‌ترین کاستی‌های این روش هستند.

استفاده از روش دستی تخریب ساختمان چه مزایایی دارد؟

کاهش هزینه‌های تخریب، بدون نیاز به استفاده از ماشین‌آلات پیشرفته و امکان جداسازی مصالح، از مهم‌ترین برتری‌های روش تخریب ساختمان به‌شمار می‌آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *