هزینه تخریب با باکت به چه عواملی بستگی دارد؟

فهرست

جستجو مقالات
جدیدترین مقالات
پروژه ها
هزینه تخریب با باکت

هزینه تخریب با باکت در مناطق مختلف تهران

از میان روش‌های موجود برای تخریب سازه در تهران، تخرب با باکت به عنوان یکی از محبوب‌ترین روش‌ها شناخته می‌شود. اما پیش از اینکه بخواهید برای تخریب از این طریق اقدام کنید، باید هزینه‌های مربوط به آن را برآورد کنید. درست مانند هر روش دیگری، برآورد هزینه تخریب با باکت نیز با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به مساحت سازه، نوع بیل مکانیکی و باکت مورد استفاده، تعداد طبقات سازه، شرایط و استحکام سازه، دسترسی به سازه برای تخریب آسان و سن ساختمان اشاره کرد. اگر می‌خواهید با فرمول دقیق هزینه مربوط به تخریب از این طریق آشنا شوید، به هیچ عنوان این مطلب از تهران پی گستر را از دست ندهید.

تخریب با استفاده از باکت؛ سریع و کاربردی

یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌ها برای تخریب ساختمان، تخریب با استفاده از باکت است. برای تخریب از این طریق، لازم است که به تعداد مورد نیاز (معمولا یک یا دو) بیل مکانیکی با نوع باکت مناسب را در اختیار داشته باشید.

هزینه تخریب با باکت

به طور کلی، باکت‌های رایج موجود در بازار به 11 نوع کلی تقسیم می‌شوند. برخی از این باکت‌ها برای خالی کردن مصالح و برخی دیگر برای تخریب کاربرد دارند. فردی که در استفاده از بیل مکانیکی و باکت تخصص دارد، باید متناسب با شرایط، ابزار و نوع باکت مناسب را انتخاب کند.

در ادامه لیستی از انواع باکت‌ وجود دارد:

 • باکت‌های مخصوص حفاری
 • باکت‌های مخصوص حمل سنگ و نخاله
 • باکت‌های چند منظوره
 • باکت‌های درجه‌دار
 • باکت‌های مخصوص تخلیه مصالح
 • باکت‌های V شکل
 • باکت‌های نوک تیز مخصوص حفاری سطوح سخت
 • باکت‌های ترنچینگ برای خراب کردن دیوارها و بخش‌های کوچک
 • باکت‌های چنگی برای از بین بردن کف زمین
 • باکت توری برای جابه‌جایی مصالح درشت
 • باکت‌های مخصوص تمیزکاری

هزینه تخریب سازه با باکت به چه عواملی بستگی دارد؟

اگر قصد برآورد هزینه تخریب با باکت را دارید، باید از زوایای مختلفی این کار را انجام دهید. از جمله برخی از این زوایا می‌توان به مساحت سازه، نوع بیل مکانیکی و باکت مورد استفاده، تعداد طبقات سازه، شرایط و استحکام سازه، دسترسی به سازه برای تخریب آسان، سن ساختمان و تعداد بیل مکانیکی‌های مورد استفاده اشاره کرد. در ادامه با این عوامل آشنا می‌شویم.

هزینه تخریب با باکت

مساحت سازه

اولین موردی که در تعیین هزینه مربوط به تخریب سازه با باکت تاثیرگذار است، مساحت سازه می‌باشد. هرچقدر که مساحت ساختمان بیشتر باشد، هزینه تخریب آن نیز به مراتب بیشتر خواهد بود. در نتیجه، توصیه می‌کنیم حتما به این مورد توجه داشته باشید.

نوع بیل مکانیکی و باکت مورد استفاده

در حال حاضر انواع بیل مکانیکی و باکت در بازار وجود دارد که می‌توانید متناسب با نیاز خود برای تخریب، آن‌ها را سفارش دهید. توجه داشته باشید که هرچقدر بیل مکانیکی مورد نظر شما توانمندتر و پیشرفته‌تر باشد، هزینه تخریب برایتان بیشتر می‌شود. همین موضوع درباره نوع باکت نیز وجود دارد. در نتیجه، توصیه می‌کنیم در انتخاب بیل مکانیکی و باکت مورد نظر نهایت دقت را داشته باشید و هوشمندانه انتخاب کنید.

تعداد طبقات سازه

یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه تخریب ساختمان با باکت، تعداد طبقات آن است. بدیهی می‌باشد که هرچقدر تعداد طبقات یک سازه بیشتر باشد، هزینه تخریب آن نیز بیشتر خواهد بود. توجه داشته باشید که معمولا به ازای هر طبقه نرخ ثابتی در نظر گرفته می‌شود.

شرایط و استحکام سازه

وضعیت سازه و میزان استحکام آن می‌تواند به نوبه خود در تعیین هزینه تخریب سازه تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال، یک سازه که پایداری نسبتا پایینی دارد و به راحتی می‌توان آن را تخریب کرد، قطعا هزینه کمتری نسبت به یک ساختمان سالم با بنای مستحکم خواهد داشت.

دسترسی به سازه برای تخریب آسان

هرچقدر که دسترسی به سازه برای تخریب سخت‌تر باشد، هزینه انجام این کار با باکت نیز بیشتر خواهد بود. در نتیجه، توصیه می‌کنیم حتما در زمان دریافت خدمات و برآورد هزینه‌های مرتبط با آن، به این نکته توجه کامل داشته باشید.

هزینه تخریب با باکت

سن ساختمان

هرچقدر که سن ساختمان بیشتر باشد، تخریب آن با باکت به مراتب آسان‌تر خواهد بود. به زبان ساده‌تر، هزینه تخریب یک خانه با سن کم ممکن است چند برابر یک خانه کلنگی باشد. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم اگر قصد تخریب را دارید و می‌خواهید برآورد هزینه انجام دهید، این مورد را در نظر داشته باشید.

تعداد بیل مکانیکی‌های مورد نیاز

برای تخریب سازه، تنها در اختیار داشتن باکت کافی نیست و باید در کنار آن یک بیل مکانیکی با توانایی مناسب نیز در اختیار داشته باشید. برخی از ساختمان‌ها مساحت بزرگی دارند. همین موضوع باعث می‌شود تا تنها یک بیل مکانیکی با باکت نتواند با سرعت بالایی عمل تخریب را انجام دهد. این در حالی است که اگر دو یا حتی سه بیل مکانیکی در اختیار داشته باشید، سرعت کار چند برابر خواهد شد. در مقابل، به ازای هر بیل مکانیکی، هزینه تخریب برایتان مقداری بیشتر خواهد شد.

تخریب سریع و ارزان سازه با خدمات تهران پی گستر

اگر قصد برآورد هزینه تخریب با باکت را دارید و می‌خواهید با هزینه بسیار مناسب این کار را انجام دهید، تنها کافی است با کارشناسان ما در تهران پی گستر تماس بگیرید. ما همواره در نقاط شمالی و شمال غربی تهران آماده ارائه خدمات به شما هستیم. تمام خدمات ارائه شده در مجموعه ما با بیشترین میزان رضایت‌مندی و کمترین تعرفه ممکن انجام می‌شوند.

سوالات متداول

آیا هزینه اجاره هر باکت با دیگری متفاوت است؟

ممکن است هزینه دریافت برخی از باکت‌ها از مدل‌های دیگر متفاوت باشد.

آیا تخریب ساختمان با باکت مقرون به صرفه است؟

به نسبت روش‌های دیگر، این روش به دلیل سرعت کار بالا، هزینه‌های جانبی کم و دقت کار مناسب، مقرون به صرفه است.

مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر هزینه تخریب با باکت چیست؟

مساحت سازه، تعداد طبقات و تعداد بیل مکانیکی‌های مورد نیاز از جمله این عوامل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *