هزینه تخریب دستی | عوامل موثر بر تعیین نرخ این روش تخریب ساختمان

فهرست

جستجو مقالات
جدیدترین مقالات
پروژه ها
هزینه تخریب دستی

کاهش هزینه تخریب دستی ساختمان با انتخاب معتبرترین پیمانکار

بسیاری از صاحبان املاک تصمیم‌ می‌گیرند که املاک خود را بر اساس استانداردهای جدید بازسازی کرده یا با خراب کردن سازه‌های قدیمی، ساختمان‌هایی چند طبقه و لوکس را در همان زمین بسازند. این کار به ویران کردن کامل ساختمان و خاک‌برداری و گودبرداری عمیق نیاز دارد. پیمانکاران معتبر با ارائه این خدمت از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند که هر کدام از آن‌ها متناسب با برخی عوامل، تعرفه‌های متفاوتی دارند. در میان انواع روش‌ها، شیوه دستی خراب کردن ساختمان از راهکارهای موثر و کاربردی به‌شمار می‌رود. بر همین اساس در این مطلب از وب‌سایت مجموعه تهران پی گستر به عوامل موثر بر تعیین هزینه تخریب دستی ساختمان می‌پردازیم و راهکارهایی تضمینی برای کاهش قیمت این کار را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

روش محاسبه قیمت تخریب ساختمان

خراب کردن ساختمان فرایندی نیست که بتوان بدون کمک از مجموعه‌های معتبر آن را به انجام رساند. این خدمت به اصول و قواعد خاصی نیاز دارد که باید بر طبق استانداردهای جهانی و پروتکل‌های ثبت شده در سازمان نظام مهندسی ساختمان انجام شود. پیش از پرداختن به عوامل موثر بر تعیین نرخ خراب کردن ساختمان‌ها، باید با روش‌های محاسبه قیمت‌ها برای این فرایند آشنا شد.

هزینه تخریب دستی

پیمانکاران معتبر برای جلوگیری از پرداخت پول اضافی توسط صاحبان املاک، قرارداد همکاری را به‌صورت روزشمار و پروژه‌ای منعقد می‌کنند که متناسب با شرایط سازه می‌توان از مزایای هر یک از این روش‌ها استفاده کرد. شما می‌توانید برای آشنایی کامل با نکات اصولی و استانداردهای لازم این فرایند، به صفحه تخریب دستی ساختمان در سایت تهران پی گستر مراجعه کرده و پاسخ بسیاری از سوالات خود را بگیرید.

عوامل موثر بر تعیین هزینه تخریب دستی ساختمان

تخمین مقدار پول مورد نیازی که باید برای خراب کردن ساختمان‌ها پرداخت شود، از مهم‌ترین چالش‌های صاحبان املاک است. شناخت عوامل موثر بر تعیین نرخ این فرایند، اولین گامی است که علاقه‌مندان به نوسازی ساختمان‌ها باید با آن آشنا باشند. بر همین اساس در ادامه به مهم‌ترین عوامل موثر بر تعیین نرخ خراب کردن دستی ساختمان‌ها می‌پردازیم.

قدمت و استحکام سازه

کارشناسان مجموعه‌های معتبر با بررسی شرایط ساخت و سن سازه‌ها، نرخ متفاوتی را برای خراب کردن آن‌ها در نظر می‌گیرند. معمولا ساختمان‌های کلنگی و قدیمی به دلیل استحکام کمتر نسبت به سازه‌های جدید، به صرف پول کمتری نیاز دارند؛ زیرا فرایند سرعت انجام کار افزایش می‌یابد.

نوع مصالح مصرفی در ساخت سازه‌ها

عامل موثر دیگر در هزینه تخریب دستی ساختمان، نوع و کیفیت مصالح مصرفی در ساخت سازه است. ساختمان‌هایی که از آهن و بتن ساخته می‌شوند، به زحمت بیشتری برای خرابی نیاز دارند؛ زیرا در چنین شرایطی باید از دستگاه‌های پیشرفته‌تر استفاده و زمان و انرژی بیشتری استفاده کرد.

نقش به‌کارگیری اصول ایمنی در تعیین نرخ تخریب ساختمان

استفاده از استانداردهای روز دنیا برای خراب کردن ساختمان‌ها و تضمین جلوگیری از آسیب‌های احتمالی، در کاهش هزینه‌های شما بسیار تاثیرگذار است. مجموعه‌های معتبر با شناخت این اصول و توجه به ایمنی ساختمان، امنیت خراب کردن دیوار و فاصله مناسب سازه با خیابان، از روش‌ها و تجهیزاتی استفاده می‌کنند که به پرداخت پول بیشتری نیاز دارند. مجموعه تهران پی گستر با ارائه خدمات متنوع برای خاک‌برداری و گودبرداری‌های عمیق در شمال و شمال غرب تهران، به کاهش هزینه پروژه‌ها در این زمینه کمک می‌کند.

هزینه تخریب دستی

متراژ زیربنای سازه

این یک موضوع طبیعی است که با افزایش متراژ ساختمان، هزینه تخریب دستی نیز بیشتر می‌شود. در چنین شرایطی پیمانکاران به نیروهای انسانی و تجهیزات بیشتری نیاز دارند که این موضوع قیمت خدمات این مجموعه‌ها را افزایش می‌دهد.

افزایش نرخ در ساختمان‌هایی با طبقات بیشتر

تعیین هزینه تخریب دستی ساختمان بر اساس تعداد طبقات ساخته شده انجام می‌شود. با افزایش تعداد طبقات، مجموعه‌های معتبر به نیروی کار ماهر برای کار کردن بر روی ارتفاع، تجهیزات، زمان و دقت بیشتر نیاز دارند که هر کدام از این عوامل می‌توانند بر تعیین قیمت تاثیرگذار باشند.

شرایط مناسب برای جابه‌جایی تجهیزات و نیروهای انسانی

یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت خدمات پیمانکاران خراب کردن ساختمان‌ها که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، شرایط کوچه‌ها و محل قرارگیری سازه می‌باشد. مسلما جابه‌جایی تجهیزات در کوچه‌های تنگ کار سخت‌تری است. به همین دلیل به پرداخت پول بیشتری برای ارائه خدمات نیاز است. از سوی دیگر ممکن است سازه در داخل بافت فرسوده شهری قرار داشته باشد که در این صورت باید امنیت سایر ساختمان‌ها و ساکنین محل را نیز تامین کنید. همین موضوع هزینه‌های هنگفتی را به شما تحمیل می‌کند.

راهکارهای کاهش هزینه تخریب دستی ساختمان

برخی روش‌ها وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید پول کمتری برای خدمات تخریب ساختمان بپردازید. پروژه‌های بزرگ با به‌کارگیری راهکارهای کاهش قیمت، فرایند خراب کردن سازه‌ها را به یک فعالیت مقرون‌به‌صرفه تبدیل می‌کنند.

بر همین اساس این راهکارها عبارت‌اند از:

  • انتخاب مجموعه معتبر
  • فروش ضایعات ساختمانی ناشی از خراب کردن ساختمان‌ها
  • در اختیار قرار دادن ضایعات ساختمان به شرکت‌‌های مجری به‌عنوان بخشی از دستمزدشان

هزینه تخریب دستی

مقرون‌به‌صرفه‌ترین خدمات تخریب دستی با مجموعه تهران پی گستر

مجموعه پی گستر یک شرکت معتبر است که به‌عنوان پیمانکار اصلی و فرعی برای انبوه‌سازان، سازمان‌های دولتی، شرکت‌های مهندسی و ساختمان‌سازان بزرگ در سراسر تهران فعالیت می‌کند. مجموعه ما با رویکردی تخصصی به فرایندهای گودبرداری‌های عمیق، سطح بالایی از دانش و تخصص را برای برنامه‌ریزی و تحویل پروژه‌های بزرگ به کار می‌گیرد. برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط کارشناسان ما هزینه تخریب دستی ساختمان شما را کاهش می‌دهد. شما می‌توانید برای مشاهده پروژه‌های در دست اجرا و خدمات تخصصی پی گستر، بخش‌های مختلف سایت ما را مشاهده کنید.

سوالات متداول

مهم‌ترین عوامل موثر بر تعیین قیمت خراب کردن سازه‌ها به‌صورت دستی چه عواملی هستند؟

نوع مصالح مصرفی، متراژ و زیربنای ساختمان، شرایط عبور و مرور، تعداد طبقات و … از جمله عواملی هستند که در این زمینه تاثیر دارند.

راهکارهای کاهش قیمت خراب کردن ساختمان‌ها چه راهکارهایی هستند؟

انتخاب مجموعه معتبر، فروش ضایعات ناشی از خرابی ساختمان و در اختیار قرار دادن ضایعات ساختمانی به‌عنوان بخشی از دستمزد به مجریان این فرایند، از مهم‌ترین راهکارها هستند.

تعرفه خدمات پیمانکاران خراب کردن ساختمان‌ها بر چه اساسی محاسبه می‌شود؟

پس از تعیین قیمت نهایی بر اساس عوامل موثر، پیمانکاران معتبر معمولا دستمزد خود را به‌صورت روزانه یا پروژه‌ای دریافت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *