تخریب توسط پاکت تهران

 1. Home
 2. /
 3. خدمات شرکت
 4. /
 5. تخریب
 6. /
 7. تخریب توسط پاکت تهران

در ساختمان هایی که همسایگان اجازه تخریب توسط پیکور را نمی دهند یا بنا به شرایطی امکان تخریب توسط قیچی نمی باشد یا زمان زیادی جهت تخریب توسط نیروی انسانی وجود نداشته باشد، تخریب توسط بیل مکانیکی به همراه باکت انجام خواهد شد.
‎تخریب توسط باکت آلودگی صوتی زیادی ندارد اما نسبت به نیروی انسانی و فک هیدرولیکی دارای خطرات و ریسک بسیار بالاتری می باشد. به دلیل اینکه تخریب توسط باکت از طریق زور مکانیکی و کشش توسط دستگاه اعمال می شود و رفتار سازه در این نوع روش ، قابل آنالیز و بررسی نیست. در این نوع تخریب بیل مکانیکی از ساختمان های یک طبقه تا ساختمان های پنج الی شش طبقه را می تواند به همراه پاکت تخریب نماید. ابتدا دیوار و نمای ساختمان را تخریب و سپس به سمت سقف ها و دیوارهای میانی حرکت می کند و ستون های سازه را تخریب مینماید در هنگام تخریب توسط باکت در ساختمان های مرتفع که دست بیل به آن نمی‌رسد معمولاً ستون های اصلی طبقات پایین تر را مورد اصابت و کشش قرار می‌دهند و ساختمان در طبقات بالاتر به صورت یکجا تخریب می شود. مهارت نداشتن اپراتور بیل مکانیکی و نبود تجربه اجرایی پیمانکار، موجب بروز حوادث و وارد شدن خسارت های سنگین مالی و مسئولیتی به کارفرما خواهد شد.

باکت‌ها نقشی اساسی در فرآیند تخریب ساختمان دارند

بیل‌های مکانیکی نقش بسیار مهمی در فرآیند تخریب انواع سازه، گودبرداری و انتقال نخاله دارند. یکی از اجزای این ماشین‌آلات که برای کاربردهای مختلف در این فرآیندها مورد استفاده قرار می‌گیرد، باکت است. باکت (Bucket) مانند ظرفی است که در انتهای بازوی بیل مکانیکی نصب می‌شود و انواع مختلفی دارد. در این مطلب از مجموعه تهران پی گستر با نکات و روش تخریب ساختمان با باکت آشنا می‌شویم.

باکت چیست و چه کاربردهایی دارد؟

باکت‌ها تجهیزاتی هستند که روی بازوی بیل مکانیکی نصب می‌شوند تا بتوان از آن‌ها برای کاربردهای مختلف در پروژه‌های ساخت‌وساز و دیگر پروژه‌های عمرانی استفاده کرد. یکی از کاربردهای این تجهیزات در ترانشه‌برداری است. ترانشه‌برداری به‌معنای گودبرداری در شرایطی است که فرورفتگی مصنوعی ایجاد شده در زمین دارای عمق بیشتری نسبت به عرض آن باشد. بنابراین استفاده از بیل مکانیکی و باکت در این فرآیند ضروری است. از طرفی باکت‌ها بهترین گزینه‌ها برای جابه‌جایی خاک و نخاله بعد از تخریب هستند. همچنین می‌توان از آن‌ها برای مواردی مثل تخریب، حفاری، جدا کردن نخاله سنگین و بزرگ از خاک و موارد دیگر استفاده کرد.

در فرآیند تخریب ساختمان از چه باکت‌هایی استفاده می‌شود؟

برای پروژه‌هایی که نیاز به بیل مکانیکی در فرآیندهای خود دارند، دو چالش وجود دارد؛ چالش اول، انتخاب نوع مناسب بیل مکانیکی و چالش دوم نیز انتخاب باکت مناسب برای آن است. زیرا باکت‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدام کاربردهای متفاوتی را ایجاد می‌کنند. البته نوعی از باکت نیز وجود دارد که برای موارد عمومی استفاده می‌شود. در ادامه برخی از انواع رایج باکت و ویژگی‌ها و کاربردهای آن‌ها آشنا می‌شویم.

باکت حفاری

رایج‌ترین نوع باکت که بسیاری از ما آن را روی بازوی بیل‌های مکانیکی مشاهده کرده‌ایم، باکت حفاری است. این نوع از باکت، در انتهای ظرف خود دندانه‌های درشت و مقاومی دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان ساختارهای خاک را در هم شکست. دوام بالای این باکت‌ها باعث شده است که گاهی از آن‌ها برای تخریب سازه‌هایی مانند دیوار و … نیز استفاده شود.

برخی از کاربردهای این باکت‌ها را با هم مرور می‌کنیم:

 • کندن زمین‌های سنگلاخ و سطوح سخت
 • جابه‌جایی خاک و مواد در پروژه‌های ساخت‌وساز و تخریب

باکت راک

اگر سطح مورد نظر شما در زمان تخریب ساختمان یا گودبرداری، سختی بسیار بالایی دارد، بهتر است از باکت راک استفاده کنید. این باکت‌ها از متریال‌های بسیار مقاوم با ضخامت بالا ساخته شده‌اند و فشار بالایی را نیز می‌توانند تحمل کنند. همچنین دندانه‌های این باکت‌ها نسبت به دندانه‌هایی باکت حفاری، تیزتر است. برای مثال این باکت‌ها برای کندن سطوح آسفالت، سطح سنگفرش شده حیاط و حتی استخراج سنگ استفاده می‌شوند.

باکت ابزار

باکت ابزار به جای دندانه‌های تیز دارای دندانه‌های گرد است. دلیل استفاده از این دندانه امکان استفاده در مناطقی است که دارای لوله‌ها و کابل‌های زیرزمینی هستند. بنابراین خطر از بین بردن این تاسیسات با این باکت کاهش می‌یابد.

باکت درجه‌بندی

در باکت درجه‌بندی (Grading Bucket) دیگر از دندانه‌ها خبری نیست. آن‌ها معمولا عرض بیشتری دارند و از آن‌ها بیشتر برای حمل مواد نه‌چندان سنگین و تسطیح خاک استفاده می‌شود. به این باکت، باکت پایان نیز می‌گویند زیرا استفاده از آن نشانه مراحل پایانی تخریب، گودبرداری و یا ترانشه‌برداری است.

باکت وی شکل

باکت وی شکل (V Bucket) در بخش متصل شونده به بازوی بیل مکانیکی، پهن‌تر است و در بخش جلویی باریک‌تر است. بنابراین شکلی مانند حرف انگلیسی V دارد. از این باکت برای ایجاد خندق‌های وی شکل برای اهداف مختلف استفاده می‌شود.

باکت اسکلت

باکت اسکلتی (Skeleton Bucket) شبیه به باکت حفاری است با این تفاوت مشابه غربال عمل می‌کند و شکاف‌های کف آن به مواد ریزتر و سبک‌تر اجازه خروج از باکت را می‌دهد. بنابراین می‌توان از آن برای جداسازی قطعات بزرگ سنگ و بتن در حین عملیات تخریب ساختمان با باکت استفاده کرد. بنابراین می‌توان از خاک و مواد ریزتر برای عملیات‌های دیگر پروژه استفاده کنید.

باکت ریدل

در بسیاری از اوقات در زمان تخریب ساختمان به کندن درختان و جابه‌جایی قطعات بزرگ بتن و سنگ نیاز پیدا می‌کنید. باکت ریدل (Rake Riddle Bucket) ابزاری برای انجام این کار است. این باکت استحکام بالایی دارد. کف آن مشابه باکت اسکلت شکاف‌هایی وجود دارد اما این شکاف‌ها بزرگ‌تر هستند. همچنین استحکام دندانه‌های آن باعث می‌شود بتوانید از آن برای سست کردن تنه و ریشه درختان و حتی جابه‌جایی آن‌ها استفاده کنید.

باک تمیزکننده

باک تمیزکننده (Clean-up Bucket) دارای حجم بیشتری نسبت به دیگر انواع باکت است. بنابراین می‌توان از آن برای مواردی مانند پرکردن سطوح ناهموار استفاده کرد. این باکت نیز دندانه ندارد و بنابراین امکان استفاده از آن برای مواردی مانند ترازبندی و شیب‌بندی وجود دارد.

باکت‌ها در چه جهت‌هایی حرکت می‌کنند؟

جهت حرکت باکت به قابلیت‌های بیل مکانیکی بستگی دارد. به‌طور معمول با استفاده از بیل مکانیکی، باکت‌ها می‌توانند در تمامی جهات به‌صورت سه بعدی حرکت کنند. در ادامه انواع جهت‌های حرکت باکت را با هم مرور می‌کنیم:

 • حرکت چرخشی انتقالی: این حرکت با گردش بدنه ماشین ایجاد می‌شود
 • حرکت انتقالی در یک صفحه: این حرکت با حرکت دکل و بوم بیل مکانیکی ایجاد می‌شود
 • حرکت زاویه‌ای یا وضعی: این حرکت با استفاده از جک هیدرولیکی ممکن می‌شود
 • حرکت وضعی و انتقالی: این حرکت‌های ترکیبی با استفاده از قابلیت‌های مختلف ماشین در بخش‌های بوم و دکل و جک هیدرولیک ایجاد می‌شوند

چگونه باکت مناسب را برای بیل مکانیکی در زمان تخریب انتخاب کنیم؟

یکی از نکات مهم اولیه برای انتخاب باکت در فرآیندهای تخریب و خاکبرداری، هماهنگی سایز باکت با بیل مکانیکی است. اندازه باکت یا سطل بیل مکانیکی بر اساس عرض داخلی آن محاسبه می‌شود. بنابراین برای بیل مکانیکی کوچک باکت‌هایی با عرضی تا 75 سانتی‌متر و برای بیل مکانیکی بزرگ، باکت‌هایی با عرض بیشتر تا 210 سانتی‌متر پیشنهاد می‌شود. در زمان انتخاب سایز همچین باید به مواردی مانند ویژگی‌های پروژه و فرآیند، طبقه‌بندی و چگالی مواد و نیز ظرفیت کامیون دقت کنید. برخی نکات مهم دیگر در زمان انتخاب باکت مناسب را با هم مرور می‌کنیم.

طبقه‌بندی و چگالی مواد

شما نمی‌توانید از یک باکت واحد برای حمل و جابه‌جایی موادی با چگالی و اندازه مختلف استفاده کنید. برای مثال اگر چگالی مواد زیاد باشد، ممکن است به باکتی با ظرفیت بالا و عرض بیشتر و همچنین به بیل مکانیکی فشار زیادی وارد شود. در مقابل وقتی چگالی مواد پایین است، استفاده از باکتی با حجم و عرض کمتر، زمان اجرای پروژه را افزایش می‌دهد.

ظرفیت ماشین‌آلات حمل نخاله و مواد

ایجاد هماهنگی بین سایز و ظرفیت ماشین‌آلات حمل، قدرت بیل مکانیکی و ظرفیت باکت اهمیت دارد. هدف اصلی این است که باکت طوری انتخاب شود که بتواند در کمترین زمان، بدون این که به بیل مکانیکی و خود باکت، فشار بیش از حد وارد شود، ماشین حمل نخاله و مواد را پر کند.

تطبیق باکت با کاربرد و فرآیند

همان‌طور که بیشتر گفتیم، باکت‌ها تنوع بالایی دارند. در این مطلب با برخی از باکت‌ها آشنا شدیم اما تعداد باکت‌ها برای کاربردهای سفارشی، از این مقدار نیز بیشتر است. تطبیق باکت با کاربرد، باعث کاهش زمان اجرای فرآیند و افزایش سرعت اجرای پروژه می‌شود.

باکت همه‌منظوره کدام نوع باکت است؟

یکی از پرکاربردترین انواع باکت، باکت همه‌منظوره یا باکت استاندارد است که بیشترین کاربرد را در انواع پروژه‌های ساختمانی و فرآیندهای گودبرداری، تخریب و … دارد. این نوع باکت همان باکت حفاری است. از این باکت حتی برای مواردی مانند بارگیری نخاله و مواد و … استفاده می‌شود. این باکت دندانه‌های کندی دارد که باعث تطبیق‌پذیری با اکثر فرآیندها می‌شود. با این حال نباید فراموش کنیم که همواره برای بسیاری از این فرآیندها باکت‌های بهتری نیز وجود دارند که بهره‌وری را افزایش و زمان اجرا را کاهش می‌دهند.

مزایا تخریب ساختمان با باکت

برای خراب کردن سازه‌ها از بیل مکانیکی و باکت متصل به آن استفاده می‌شود. پیش از استفاده از بیل مکانیکی و انتخاب باکت باید با مزایا و معایب تخریب ساختمان با باکت آشنا باشید. بیل‌های مکانیکی ماشین‌آلاتی بسیار انعطاف‌پذیر هستند و وجود باکت‌هایی با کاربردهای مختلف، انعطاف‌پذیری آن‌ها را افزایش می‌دهد. همین مساله باعث شده است که بتوانید از این ماشین‌آلات برای فرآیندهای مختلفی در مواردی مانند تخریب، استخراج از معادن، جنگل‌داری و انواع فرآیندهای ساخت‌وساز استفاده کنید. در ادامه با برخی از مزایای استفاده از بیل مکانیکی و باکت‌های آن آشنا می‌شویم.

کاهش هزینه و زمان اجرای پروژه

یکی از مزایای اصلی استفاده از بیل مکانیکی دارای باکت، صرفه‌جویی در زمان است. زیرا بازوهای بلند بیل مکانیکی و وجود انواع باکت باعث افزایش سرعت در اجرای انواع پروژه‌ها و عملیات‌ها در زمان ساخت‌وساز می‌شود. افزایش سرعت پروژه همچنین به‌معنای کاهش هزینه‌های اجاره و نگهداری ماشین‌آلات است.

اجرای انواع فرآیندها

اگر می‌خواهید بخشی از زمین را بعد از گودبرداری صاف کنید؛ اگر می‌خواهید نخاله‌های درشت را از خاک حذف کنید؛ اگر می‌خواهید سنگ‌هایی با ابعاد بزرگ را جابه‌جا کنید؛ اگر می‌خواهید درختان موجود در محوطه پروژه را با ریشه از خاک بیرون بیاورید و …؛ برای تمامی این موارد و حتی موارد دیگر، باکت‌هایی مخصوص وجود دارند.

دوام بسیار بالا

باکت‌ها متناسب با نوع فرآیند و کارایی خود طراحی می‌شوند. این یعنی دقیقا متناسب با وزنی که باید حمل کنند، کیفیت زمینی که باید حفر کنید، فشاری که باید در زمان تخریب یا خاکبرداری تحمل کنند و … طراحی شده‌اند. همچنین در تولید آن‌ها از مقاوم‌ترین متریال‌های فلزی استفاده شده است. بنابراین نگرانی از بابت هزینه‌های تعمیر و تعویض قطعات باکت نخواهید داشت.

افزایش ایمنی در زمان اجرا

تنوع بالای باکت‌ها، تطبیق‌پذیری با شرایط پروژه و فرآیند مورد نظر را افزایش می‌دهد. همین تطبیق‌پذیری عامل مهمی در افزایش ایمنی نیروها و دارایی‌ها در محیط پروژه می‌شود. درست مانند زمانی که از باکت ابزار برای پیشگیری از آسیب‌رسانی به تاسیسات زیرزمینی استفاده می‌کنید.

معایب استفاده از باکت

باکت‌ها تجهیزاتی کاربردی برای فرآیندهای مختلف اجرای پروژه‌های ساخت‌وساز است. اما نباید از یاد ببریم که بیل مکانیکی و انواع باکت متصل به آن قرار نیست همه کارها را انجام دهند. برای مثال بهترین باکت‌ها نیز نمی‌توانند کار لودر را انجام دهند. یکی از معایب استفاده از باکت‌ها نیز همین تنوع بالای باکت‌ها است. زیرا معمولا خرید انواع باکت برای یک پروژه یا تامین آن‌ها کاری هزینه‌بر و زمان‌بر است.

تخریب ساختمان با باکت چطور انجام می‌شود؟

تخریب ساختمان یک پروژه ساختمانی با فرآیندهای مختلف است. از جمله این فرآیندها می‌توان به تخریب سازه‌ها، حذف درختان، خاکبرداری، انتقال نخاله و مواد و … اشاره کرد. روش اجرای تخریب ساختمان با باکت مرتبط با کاربردهای آن است. باکت‌ها به‌ویژه در فرآیندهای خاکبرداری، انتقال نخاله و مواد، جداسازی نخاله‌های درشت از زیر، جابه‌جایی قطعات بتنی و …، بارگیری و موارد دیگر کاربرد دارند.

چگونه ارتفاع بیل را برای دسترسی به ساختمان های بلند زیاد کنیم

معمولاً در پروژه های بزرگی که فضای لازم و محوطه بازی دارند و ساختمان های مرتفعی در آنها وجود دارد، برای تخریب می توان توسط یک رمپ خاکی یا یک سکوی خاکی، ارتفاع بیل و دسترسی به طبقات بالاتر را که دسترسی کمتری نسبت به طبقه پایین دارند فراهم کرد. به صورتی که خاک را توسط بیل مکانیکی در یک نقطه مشخص دپو می کنیم تا دستگاه در روی آن مستقر شود. در محیط هایی که خاک برای دپو در محوطه وجود ندارد می‌توان تمامی نخاله های تخریب شده را در زیر بیل دپو کرد و بیل را روی آنها مستقر نمود.

تخریب ملک های دو نبش و سه نبش

در ملک‌های ۲ نبش یا 3 نبش، تمامی تخریب باید به سمت داخل خود ملک انجام شود. در بسیاری از موارد دیده شده که به دلیل نبود تجربه اجرایی، تخریب به صورت یکجا و یکپارچه انجام می شود، اما این کار باعث بروز حوادث و ریزش مصالح و نخاله به قسمت های بیرونی ملک و به سمت خیابان یا ملک های مجاور خواهد شد.

مهم ترین نکته در این روش تخریب

در این نوع تخریب، مهم ترین نکته ای که باید حائز اهمیت قرار بگیرد صلاحیت پیمانکار و مهارت اپراتور بیل مکانیکی می باشد. زیرا اگر مهارت کافی را نداشته باشد هم می تواند خسارت سنگینی به ملک موجود و هم خسارت سنگینی به سازۀ ساختمان همسایه ها وارد نماید.

زمان

یکی دیگر از موارد مهم که در کنار ایمنی و بهینه بودن هزینه های تخریب باید مورد بررسی کارفرما قرار گیرد، زمان بندی دقیق و پروسه اجرایی با کمترین زمان ممکن است زیرا اگر برنامه زمان بندی دقیقی در دستور کار نداشته باشیم در حین اجرای عملیات وقفه های زیادی صورت میگیرد و در صفر تا صد اجرای کلی ساختمان زمان را از دست میدهیم.

نقش اب در تخریب

‎در تمامی روش های تخریب در زمان انجام عملیات می بایست چند رشته آب پرفشار جهت آب پاشی و فروکش کردن گرد و خاک های حاصل از عملیات تخریب در محل پروژه تعبیه شود و توسط کارگران محوطه کارگاه آب پاشی گردد یکی دیگر از مزیت های اب پاشی در زمان تخریب کاهش گرد و خاک در زمان بارگیری و حمل نخاله خواهد بود.

نیروی برشکار

در تمامی مراحل روش های تخریب یک نفر یا چند نفر برشکار حرفه ای همراه با هوابرش باید در محل پروژه آماده باشند، زیرا در بسیاری از بخش های تخریب برای جدایی اتصالات فلزی نیاز به برش آنها داریم زیرا اگر در بسیاری از بخش ها برش کاری انجام نشود و بیل مکانیکی محل مورد نظر را تحت فشار یا کشش قرار دهد امکان واکنش کلی سازه و رفتار ناپایدار ان خواهد شد .

رفتن بیل مکانیکی بر روی سقف

یکی از مواردی که در هنگام تخریب ساختمان های بلند باید مورد توجه قرار گیرد رفتن بیل بر روی طبقاتی است که هنوز خراب نشده اند، یعنی دستگاه بیل مکانیکی را اپراتور یا پیمانکار بر روی سقف های خراب نشده که تحمل بار زیادی را ندارند می برند و همین امر باعث شکستن سقف ها و ریزش آنها و ایجاد یک حفره در طبقات می‌شود که همین امر موجب چپ شدن یا سقوط بیل در طبقات پایین تر خواهد شد، که هم بار مسئولیتی و هم خسارت مالی سنگینی را به همراه خواهد داشت.

واکنش باروری سقف ها در زمان تخریب

نباید بیشتر از بار زنده ای که سقف برای آن طراحی شده است باری بر سقف وارد اگر در بخشی از سقف بیشتر از حد مجاز اوار دپو گردد امکان ایجاد مشکل در سقف دور از انتظار نیست
در زمان تخریب سقف و دیوار در طبقه های بالا، نباید نخاله های حاصل از تخریب را بر روی سقف های طبقات پایین و به صورت انباشته و دپو نگه داشت، زیرا همین امر به دلیل عدم باروری کافی سقف، باعث شکستن سقف های طبقات پایین و بروز حادثه در محیط کارگاه و وارد شدن خسارت جانی و مالی سنگین خواهد شد.
قبل از اینکه عملیات تخریب بر روی تیرها یا ستون های اصلی سازه استارت بخورد می بایست سقف سوراخ یا برداشته شود سپس تمام دیوارهای دور و دیوارهای داخلی تا جایی که دسترسی بیل مکانیکی وجود دارد تخریب شود. و در ادامه به سراغ تیرها و ستون های اصلی سازه برویم و شروع به تخریب آنها کنیم.

تخریب در شیفت شب توسط بیل مکانیکی

نباید به هیچ وجه هیچ گونه عملیات تخریب اعم از تخریب دیوار، سقف، ستون و تیر به هر شکل و روشی در شیفت شب صورت بگیرد، زیرا به دلیل کم بودن میدان دید اپراتور دستگاه، ریسک آسیب پذیری بنای ساختمان همسایگان 100% افزایش می یابد و مورد دیگری که حائز اهمیت می باشد این است که زمان استراحت همسایگان را کاملا مختل کرده و باعث ایجاد رعب و وحشت آنها خواهد شد.

تخریب فندانسیون

در زمان تخریب فندانسیون به دلیل انتقال لرزش و صدای مهیب پیکور، حساسیت همسایگان به حداکثر می رسد. ساعات شروع تخریب می بایست از 9 الی 10 صبح تا 4 الی 5 بعد از ظهر صورت گیرد. ابتدا بخش های فندانسیون چسبیده به همسایه را در ابعاد کوچ تر برش داده و جدا کنید به سمت میانی زمین برده و از دیواره های جانبی باید دور کنید، سپس پیکور بزنید.
در بسیاری از پروژه ها به دلیل ناپایداری سازه پلاک های همجوار امکان تخریب فندانسیون توسط پییکور در وزن های 5/1 تن به بالا امکان پذیر نیست زیرا در صورت استفاده به دلیل لرزش هایی که ایجاد میشود امکان وارد شدن اسیب های جدی به این سازه ها وجود دارد .
در این شرایط میبایست از مینی بیل مکانیکی به همراه پیکور استفاده کرد زیرا مینی بیل به دلیل اینکه وزن کمتری را نسبت به بیل مکانیکی دارد میزان لرزش و الودگی صوتی کمتری ایجاد می‌کند و همین امر موجب عدم وارد شدن خسارت و عدم نارضایتی همسایگان خواهد شد

تخریب حرفه‌ای ساختمان با باکت توسط مجموعه تهران پی گستر

تهران پی گستر یکی از برترین مجموعه‌های ارائه‌دهنده خدمات تخریب، خاکبرداری و گودبرداری در تهران، به‌ویژه در مناطق شمال و شمال غرب است. ما در این مجموعه از پیشرفته‌ترین و قدرتمندترین ماشین‌آلات متناسب با نیازهای پروژه شما استفاده می‌کنیم. ما همچنین متناسب با فرآیندها بهترین انواع بیل مکانیکی و باکت را در اختیار پروژه قرار می‌دهیم. برای آگاهی از هزینه باکت نیز می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه تهران پی گستر تماس بگیرید.

سوالات متداول

باکت چیست و چه کاربردی دارد؟

باکت مانند یک سطل فلزی است که به انتهای بازوی بیل مکانیکی متصل می‌شود و اپراتور بیل مکانیکی، حرکت آن را کنترل می‌کند. از باکت برای مواردی مانند حفاری و گودبرداری، ترانشه‌برداری، تسطیح خاک، انتقال نخاله و مواد، بارگیری کامیون، تخریب ساختمان و … استفاده می‌شود.

باکت‌های رایج برای فرآیندهای ساخت‌وساز کدام باکت‌ها هستند؟

برای هر نوع کاربردی در ساخت‌وساز، باکت مخصوصی وجود دارد. البته باکت حفاری با نام باکت همه‌منظوره نیز شناخته می‌شود که از کاربردهای مختلفی پشتیبانی می‌کند. برای انواع رایج باکت نیز عبارتند از: باکت راک، باکت درجه‌بندی، باک تمیزکننده، باکت ابزار، باکت ریدل و باکت اسکلت.

باکت‌ها در جهت‌هایی حرکت می‌کنند؟

حرکت باکت بر اساس قابلیت‌های بیل مکانیکی ممکن می‌شود. از انواع حرکت باکت می‌توان به حرکت چرخشی انتقالی، حرکت انتقالی در یک صفحه، حرکت زاویه‌ای یا وضعی و حرکت وضعی و انتقالی اشاره کرد.

در زمان انتخاب باکت مناسب برای تخریب به چه نکاتی دقت کنیم؟

یکی از موارد مهم در این زمینه، هماهنگی نوع باکت با فرآیند مورد نظر است. البته شما می‌توانید از باکت همه‌منظوره نیز استفاده کنید. از دیگر نکات مهم در این زمینه می‌توان به هماهنگی سایز باکت با ویژگی‌های بیل مکانیکی و ظرفیت ماشین‌آلات حمل نخاله و مواد اشاره کرد.

اشتراک: